Absolventi NC bodují ve Forbes 30 pod 30

30. října 2016

Absolventi NEWTON College Vít Haratek a Petr Hobža byli časopisem Forbes zařazeni mezi 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let.


NEWTON College je soukromá vysoká škola teprve s dvanáctiletou historií, ale její absolventi již začínají patřit k nejvýraznějším osobnostem naší země. Po Oliverovi Dlouhém – zakladateli jednoho z nejúspěšnějších start-upů na světě, který se zabývá prodejem nízkorozpočtových letenek KIWI (dříve Skypicker), se v letošním roce do výběru časopisu Forbes dostali naši dva další absolventi: Vít Haratek a Petr Hobža.

 

Vít Haratek: Designér, hacker, vývojář, grafik, animátor, filmař… plus on sám se tituluje jako „smart creative“. Tenhle všeuměl z Třince točil videoklipy pro kapelu Charlie Straight (dostal za ně cenu MTV i českého Anděla) či rapera Majka Spirita a díky spolupráci s producentem Yemim se dostal k velkým jménům (vizuální koncepty a animace pro americkou hvězdu Kanyeho Westa), velkým firmám (reklamní jingly pro Adidas) a velkým akcím (animace a grafika pro konferenci Engage od Socialbakers).

 

Petr Hobža: „Nejsme chipsy, jsme brambůrky, brambůrky z Moravy!“ Konkrétně ty Strážnické, které se v jihomoravské vesnici nedaleko Hodonína začaly smažit ještě za komunistů a dnes je najdete v regále každého supermarketu. Rodinnému podniku šéfuje Petr Hobža s bratrem Liborem a loni ho (podle předběžných čísel) dovedli k tržbám 162 milionů korun a zisku necelých 20 milionů.

 

Více v článku na http://www.forbes.cz/30pod30/.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email