Diskuse s Petrem Machem, ekonomem a odpůrcem přijetí Eura

10. května 2010

Zveme všechny zájemce na přednášku Petra Macha, bývalého spolupracovníka prezidenta Václava Klause, na téma „Proč odmítnout Euro a mít vyrovnané veřejné rozpočty“.


Přednáška se bude konat dne 12. května 2010 v 19.00 hod v knihovně NEWTON College. Bude to jistě zajímavá konfrontace s názory Tomáše Sedláčka, který se prohlašuje za eurofila a zastánce přijetí Eura. Vystoupení Petra Macha bude opět moderovat člen bankovní rady ČNB a vyučující NEWTON College Prof. Vladimír Tomšík.

 

Kdo je Petr Mach

Petr Mach vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a získal titul Ph.D. tamtéž v oboru Finance. Působil jako externí poradce prezidenta Václava Klause pro ekonomiku a výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku. Vydával časopis Laissez Faire a vyučoval na VŠE Evropskou měnovou integraci a Teorii a politiku zdanění. Byl členem tzv. „Bezděkovy komise“ pro důchodovou reformu a zabýval se ekonomickým poradenstvím a ekonomickými analýzami legislativy. Publikuje v časopisech a novinách, např. Hospodářské noviny, Lidové noviny, Mladá fronta DNES, Profit, Bankovnictví, Politická ekonomie, The European Journal a dalších.

 

Více o přednášejícím

 

Fotky z přednášky           Tisková zpráva

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email