Majitel STUDENT AGENCY Radim Jančura na NEWTON College

29. září 2010

NEWTON College zve na setkání s Radimem Jančurou v rámci seriálu přednášek významných osobností českého businessu a společenského života.


Přednáška s názvem „Podnikatelský příběh Radima Jančury a jeho STUDENT AGENCY – success story“ se uskuteční v úterý 12. 10. 2010 od 19.00 hodin v knihovně NEWTON College.

 

O přednášejícím:

Už za studií na Elektrotechnické fakultě brněnského Vysokého učení technického se u Radima Jančury projevily sklony k podnikání. Organizoval kulturní akce a svážel za nimi studenty z celého Brna. Když potom jako student navštívil Velkou Británii, kde načerno pracoval, nemohl si nevšimnout velkého množství mladých dívek z České i Slovenské republiky, které sem přijížděly studovat jazyk a vydělat si nějaké peníze. Řekl si, že by mohl práci zprostředkovávat lépe a levněji a kromě toho poskytovat svým zákaznicím služby na vysoké úrovni. Svou agenturu nazval STUDENT AGENCY.

 

Pod názvem STUDENT AGENCY funguje společnost založená Radimem Jančurou v roce 1996 dosud, přestože zprostředkování práce a jazykových pobytů v zahraničí, které byly prvním opravdovým podnikatelským záměrem jejího zakladatele, dávno nepatří mezi hlavní obory podnikání. V současném asi čtyřmiliardovém obratu totiž tyto aktivity tvoří zhruba jedno procento. Záběr Student Agency, známé zejména svými žlutými autobusy, je velmi široký.

 

Kromě dopravy provozuje také cestovní agenturu na prodej zájezdů pro soukromé osoby a prodává letenky. Dceřiná společnost RegioJet nakoupila vlaky a chystá se provozovat železniční dopravu na několika tratích.Vlastní také společnost Orbix, která se specializuje na organizování pracovních cest a prostřednictvím společnosti DPL real vlastní jeden z historicky nejvýznamnějších domů v Brně – Dům pánů z Lipé na náměstí Svobody. V roce 2008 založil spolu s dalšími třemi partnery společnost Beach Resort Investment, která připravuje stavbu hotelu v exotické destinaci.

 

V roce 2005 se stal Radim Jančura Podnikatelem roku České republiky.

 

Zdroj: server www.nakave.cz

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email