Mezinárodní studijní program v Litvě na Klaipeda Business College

14. února 2010

Mezinárodního programu v přístavu Klaipeda v Litvě, který se konal od 31. ledna do 13. února 2010, se zúčastnilo 7 studentů NEWTON College. Program byl zaměřen na vzdělávání a zlepšování dovedností účastníků v prostředí interkulturního podnikání. Zúčastnili se ho studenti jak ze zemí Evropské Unie, přesněji z Belgie, České republiky, Finska a Litvy, tak z Turecka.


Studenti Stanislav Dudzik, Jan Trojánek, Lucie Maláková, Michaela Cabejšková, Simona Plevová, Jan Neumeister (3. ročník) a Jana Krejčí (2. ročník) referují o svých zkušenostech:

 

Po příletu na letiště v hlavním městě Vilnius jsme se vydali na dobrodružnou zhruba čtyřhodinovou jízdu obstarožním taxi směr Klaipeda. Dorazili jsme v pořádku na náš hotel, kde jsme byli ubytováni spolu s ostatními studenty z jiných zemí. Vyučující, kteří byli zastoupeni po jednom za každou národnost, byli ubytováni v jiném hotelu v centru města. Náš studentský hotel byl víceméně standardní „tříhvězda“ s pokoji po dvou a snídaní formou švédského bufetu. V tomto ohledu se nedá ubytování asi nic vytknout, jedinými zápory bylo WIFI připojení na internet, které nefungovalo na všech pokojích a občasný pozdně noční hluk ozývající se od studentů, kteří zrovna pořádali pokojovou party. :] Ostatní stravování bylo řešeno obědy každý den ve škole. Místo společných večeří jsme každý obdrželi kapesné na celé dva týdny, ze kterého jsme si je obstarávali a hradili sami. Velkým kladem byla blízkost autobusového spojení do školy (10 min chůze, 15 min jízda), dance clubu (5 min chůze) a velkého nákupního střediska s ledovým kluzištěm, kam jsme chodili nakupovat a bruslit (10 min).

 

Po úvodních ceremoniálech a prezentacích na téma jednotlivých zemí a škol jsme byli rozděleni do týmů na základě národností. Cílem bylo vytvořit týmy namixované z členů jednotlivých kultur pro trénování interkulturních dovedností a schopností týmové spolupráce. Všem týmům byly poté zadány projekty z oblasti podnikání a managementu v odvětví leteckých společností a také tzv. video prototyp, jehož cílem bylo vytvoření a nafilmování návrhu na hru ve stejném prostředí aerolinií. A tak začalo naše dvoutýdenní týmové úsilí pro dosažení zadaných cílů, které bylo v průběhu často okořeněné přednáškami na relevantní témata, jako např. vytvoření podnikatelského plánu, současný stav pobaltských aerolinek, ekonomika Litvy, brainstorming a další, dále teambuildingovými aktivitami pro semknutí kolektivu a velmi zábavnými interkulturními večerními aktivitami (ochutnávka národních kuchyní jednotlivých národností, clubbing, zpěv národních písní). Nechybělo ani poznávání Litvy samotné zahrnující prohlídku Klaipedy a víkendový výlet do Vilniusu a na hrad Trakai.

 

Závěrem bychom snad chtěli jenom dodat poděkování všem organizátorům, jak ze strany NEWTON College, tak ze strany Klaipeda Business College a ostatních organizací. Tyto dva týdny byly velmi poučné a hutné co se týče zážitků a získaných zkušeností. Potencionálním účastníkům tohoto programu v příštím roce se nedá vzkázat nic jiného, než vřelé doporučení. Pokud toužíte po inspirativním zážitku, který vám navíc poskytne užitečné znalosti a zkušenosti hodící se do kariéry v globálním prostředí byznysu 21. století, neváhejte se přihlásit!

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email