NC stromeček splněných přání

5. ledna 2015

Charitativní projekt, který o Vánocích pravidelně rozdává radost dětem, které neměly v životě tolik štěstí jako většina z nás.


Vánoce s sebou přináší kromě krásného času stráveného v okruhu lidí, které máme nejraději, také již náš tradiční NC stromeček splněných přání – charitativní projekt, který vznikl před několika lety z iniciativy studentů naší školy.

 

Stejně jako v minulých letech putovalo několik desítek krásných dárků na podporu dětí, které nám prostřednictvím zástupců Sdružení pěstounských rodin v Brně zaslaly své přání Ježíškovi.

 

Velmi rádi bychom chtěli tímto poděkovat našim studentům a „andělům“ za pomoc a podporu při tvorbě projektu - Stromeček splněných přání na NC. Před Vánocemi jsme pozvali všechny rodiče a děti ze Sdružení pěstounských rodin k přátelskému setkání k nám na NEWTON, předávání dárečků se náramně vydařilo a zažili jsme společně krásné chvíle. Ještě jednou my i všechny obdarované děti mockráte děkujeme.

Za organizační tým Michaela Slavíčková a Nela Mačáková.

 

Fotogalerii najdete zde:

 

O Sdružení pěstounských rodin:

 „Pěstouni nejsou ve společnosti přijímání příliš pozitivně, setkávají se s nepochopením a často negativními reakcemi okolí. Vaše pozornost jim dává naději, že někdo dokáže ocenit jejich úsilí, které vyžaduje velkou osobnostní sílu. A dětem radost, že na ně někdo myslí.“ Mgr. Lenka Skurská, sociální pracovnice Poradny NRP

 

Posláním Sdružení pěstounských rodin je podporovat rozvoj náhradní rodinné péče a pomáhat znevýhodněným dětem a mladým lidem k jejich příznivému vývoji a dosažení kvalitního života ve společnosti.

 

Sdružení se snaží pomoci znevýhodněným dětem a rodinám, které se ocitají na okraji sociálního vyloučení. Mladí lidé zde mohou prožívat první samostatné kroky v zázemí nového domova, jsou přijímáni se svojí jedinečností a je jim nabízeno umění nést svobodu i odpovědnost za vlastní život.

 

Sdružení pěstounských rodin působí v oblasti náhradní rodinné péče od roku 1995. Jedná se o nestátní neziskovou organizaci, která je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a má pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email