NEWTON College = 3 roky po sobě NEJLÉPE HODNOCENÁ VŠ v ČR

20. ledna 2014

Naše vysoká škola managementu a psychologie znovu obhájila titul nejlepší soukromé VŠ v České republice.


Stejně jako v předchozích letech projektu FakultaRoku.cz hodnotili české vysoké školy jejich studenti a absolventi v pěti kritériích. Vítězem se mezi veřejnými VŠ stala Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze, titul nejlépe hodnocené soukromé vysoké školy opět obhájila NEWTON College s možností studia v Brně i Praze.

 

„Výsledky reflektují, kde mají studenti příznivé studijní podmínky a zároveň fakultám ukazují, kde mají prostor pro svá zlepšení. Žebříčky hlasování mohou být dobrý vodítkem i pro budoucí vysokoškoláky například v tom, kde se vyučují zajímavé předměty, kde vyučující dokáže zajímavě vyložit látku, nebo kde škola připravuje studenty do praxe,“ řekla k průzkumu v minulém roce Zuzana Věšínová, ředitelka projektu.

 

Jaká kritéria se hodnotila

  • Zajímavé předměty (Máte na fakultě/škole zajímavé předměty?)
  • Schopnost vyučujících zajímavě vyložit látku
  • Příprava do praxe/práce (Připravila Vás škola/fakulta dostatečně prakticky do pracovního procesu?)
  • Možnosti realizace a zapojení do studentských nápadů a projektů na škole/fakultě
  • Spolužáci (Máte kamarádské, týmové a inspirativní spolužáky?)

 

O projektu FakultaRoku.cz

Impulsem ke vzniku projektu FakultaRoku.cz pořádaného Českou studentskou unií (ČeSU) byly žebříčky českých médií, které každoročně srovnávají jednotlivé fakulty vysokých škol v ČR podle nejrůznějších kritérií. Jedno velmi podstatné hodnocení ovšem těmto žebříčkům bohužel chybělo, byl to pohled studenta na svoji školu či fakultu. Ten je podle ČeSU i nás velmi podstatný a vypovídá o kvalitě školy více, než počet zahraničních studentů, počet docentů a profesorů na jednoho studenta, apod. zohledňovaný některými médii.

 

 

CHCETE SE O NAŠÍ VŠ  DOZVĚDĚT VÍCE? PŘEJDĚTE NA HLAVNÍ STRÁNKU.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email