NEWTON College je opět nejlepší soukromou VŠ v ČR!

17. srpna 2016

NEWTON College již čtyřikrát během posledních pěti let získala titul nejlépe hodnocené soukromé VŠ v České republice.


V projektu FakultaRoku.cz, který je pořádaný Českou studentskou unií, hodnotili vysoké školy, stejně jako v mnoha předchozích letech, desetitisíce jejich studentů a čerstvých absolventů. V anketě odpovídali na 24 otázek z okruhů kvality výuky, zajímavé skladby předmětů, přípravy do praxe, možnosti realizace a zapojení do studentských projektů, inspirativních spolužáků, studijního prostředí apod.

 

NEWTON College se po třech prvních místech v roce 2012, 2013 a 2014, druhém místě v roce 2015, opět vrací na pozici nejlépe hodnocené soukromé VŠ v ČR.

 

O projektu FakultaRoku.cz

Impulsem ke vzniku projektu FakultaRoku.cz pořádaného Českou studentskou unií (ČeSU) byly žebříčky českých médií, které každoročně srovnávají jednotlivé fakulty vysokých škol v ČR podle nejrůznějších kritérií. Jedno velmi podstatné hodnocení těmto žebříčkům bohužel chybělo, byl to pohled studenta na svoji školu či fakultu. Ten je podle ČeSU i nás velmi podstatný a vypovídá o kvalitě školy více, než počet zahraničních studentů, počet docentů a profesorů na jednoho studenta, apod. zohledňovaný některými médii.

 

Projekt FakultaRoku.cz se tak jako jediný nezakládá v sestavování žebříčků na nesmyslných kritériích, jež berou v potaz nejrůznější média (počet profesorů na jednoho studenta, počet mezinárodních studentů, počet mezinárodních grantů…), ale je založen na hodnocení od studentů a absolventů, kteří vnímají kvalitu školy na základě úplně jiných a pro ně smysluplnějších hodnot.

 

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email