NEWTON College očima současných studentů - názory na studium a jeho financování

27. června 2011

Zeptali jsme se našich studentů na názory na studium a výši školného. Zde jsou jejich odpovědi bez cenzury. 


 

Doporučili byste svým známým studium na NEWTON College? Pokud ano, proč? 

 

„Studium na NEWTON College rozhodně doporučuji díky kvalitním lektorům a propojení s praxí. Velmi se mi zamlouvá vedení přednášek a seminářů formou dialogu. Právě na základě tohoto dialogu student získá informace, které jsou podle mého názoru hodnotnější a lépe zapamatovatelné, než v oblasti veřejného školství, které klade důraz na kvantitu nudně podaných informací.“

Filip Binka, student 2. ročníku oboru Management mezinárodních institucí a veřejné správy

 

“Áno, rozhodně odporučil. NEWTON College je ako stvorená pre kreatívnych l’udí. Vysoká koncentrácia mladých a ciel’avedomých l’udí vytvára prostredie, ktoré pomáha l’udom dosiahnuť to, čo chcú. V prípade, že to ešte nenašli, počas štúdia na NEWTON College to určite najdú.”

Peter Moško, student 2. ročníku oboru Globální podnikání a management

 

“Áno, odporučila by som NC svojmu známemu... A prečo? Ťažko sa popisuje pocit prečo sa na NEWTON College cítim ako doma, asi je to zázemím, ktoré je nám vytvorené, či už je to vyučujúcimi alebo spolužiakmi. Rada chodím do školy, rada chodím na prednášky, a proste ma tá škola baví.”

Katarína Bedřichová, studentka 2. ročníku oboru Management se zaměřením na psychologii


 

Připadá Vám výše školného adekvátní tomu, co na NEWTON College dostáváte?

 

“Adekvátnost, jak se měří? Každý máme jiné měřítko, záleží, co se chceme naučit. Pro mě ta cena je adekvátní tomu, co všechno jsem dostala a snad i nadále budu dostávat. Převážná část pedagogů a pracovníků je úžasná a inspirující.”

Nyamjargal Munkhbat, studentka 2. ročníku oboru Management mezinárodních institucí a veřejné správy

 

“Školné hrálo asi nejdramatičtější roli při mém rozhodování o studiu zde na NEWTON College. Člověk se nad tím pravděpodobně asi hodně zamyslí. Zvlášť, když si má studium hradit ze své vlastní kapsy. Nyní však jsem hodně rád, že jsem to sám v sobě překonal a na studium se i tak přihlásil. Protože v průběhu studia jsem se určitě přesvědčil, že výše školného je adekvátní tomu, co si ze studia odnáším. Současně si říkám, že jestli by mi mohla některá škola dát dobrý start, jak do profesního života, tak i po individuálních i osobních stránkách, je to rozhodně NEWTON! A současně i školné má svůj důvod. Jsou jimi kvalita výuky, úroveň vzdělávání i celé školy, její vývoj a to, co studentům může nabídnout... Podle mého to za rozhodnutí pro studium stojí. Jsem přesvědčený, že škola dokáže svým studentům určitě dát dobrý základ pro to, aby tuhle investici ve svém budoucím životě dokázali mnohonásobně využít.”

Michal Budík, student 2. ročníku oboru Management se zaměřením na psychologii

 

“Adekvátní? Je těžké na tuhle otázku odpovědět. Protože každý člověk je jiný a každý požaduje od studia něco jiného. Pro mne je to adekvátní. Kdyby šlo pouze o studium managementu, asi by to nebylo adekvátní, ale tím, že získáte mnohem, ale mnohem více, je to  opodstatněná cena.”

Jakub Matulík, student 3. ročníku oboru Globální podnikání a management


 

Dá se při studiu na NEWTON College vydělat na školné, nebo si alespoň přivydělávat?

 

“Studium na NEWTON College nechává studentovi relativně hodně volného času. Je na každém, jak ho využije. Sám jsem měl to štěstí, že mě rodiče po dobu studia finančně podporovali a umožnili mi tak věnovat se tomu, co jsem považoval pro sebe za smysluplné a nemusel jsem se soustředit na to, abych měl co jíst. Za to jim jsem velmi vděčný. I přesto, že jsem nemusel, jsem si ale dokázal vydělat peníze, ze kterých bych školné mohl zaplatit. Spousta mých spolužáků si platí nejen školné, ale i celý život v Brně sami. To už je, myslím, docela náročné. Je také nutno si uvědomit, že velká hodnota NEWTON College je právě v kontaktech a vztazích a nestačí tedy jen "odchodit si" povinné přednášky, pokud toto chce člověk využít. Na to je potřeba mít trochu volného času. Vydělat se tedy dá, ale je to extrémně individuální záležitost a každý je na tom jinak. Kdo ale chce, cestu si najde.”

Jan Červinka, student 3. ročníku oboru Management se zaměřením na psychologii

 

“Určite sa dá privyrobiť si na brigádach cez školský rok, keďže máme v priemere 3-4 dni do týždňa vyučovanie. Dá sa to aj po dohode s vyučujícimi, takže sa nemusíme obávať kolízie s našimi mimoškolskými aktivitami alebo brigádami. Chce to len správny timemanagement.”

Hana Križková, studentka 1. ročníku oboru Management se zaměřením na psychologii

 

“Během studia jsem se dozvěděl o možnostech, jak školné nejen zvládnout, ale také o velmi výhodných podmínkách, které poskytuje škola svým studentům v této oblasti. Ať už se bavíme o stipendiu, možnostech přivýdělku nebo poskytnutí prostoru pro práci a samostatný rozvoj. Řada z nás, studentů, školné "táhnou z vlastní kapsy". Myslím si, že možnost vydělat si na školu má určitě téměř každý. A pokud ne, tak alespoň ho svým odhodláním velmi výrazně snížit. Je to jen otázkou toho, jak se té možnosti člověk chopí, jaké možnosti využije, ale hlavně, jestli vůbec chce. Pokud má dostatečnou motivaci, myslím, že si vydělat na školné rozhodně jde. Ať už přes prázdniny brigádou, během semestru, kdy se snaží škola přizpůsobit i rozvrh částečně tomu, aby měl student dostatek volného času buď na učení, nebo na práci, nebo studentskou půjčkou... Možností je opravdu spousta. A proto, jak říkám, záleží pouze a jen na studentovi, jak se k této věci postaví.”

Michal Budík, student 2. ročníku oboru Management se zaměřením na psychologii

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email