Nová posila vedení NEWTON College

1. září 2014

V minulých dnech rezignoval na post rektora VŠKE náš dlouholetý špičkový vyučují Ing. Jiří Koleňák, Ph.D., MBA a s radostí se vrací zpět na NC.


Náš dlouholetý špičkový vyučují Ing. Jiří Koleňák, Ph.D., MBA. v minulých dnech rezignoval na post rektora VŠKE a s velkou radostí se vrací zpět na NEWTON College, kde přijal post prorektora pro strategii a rozvoj. Zeptali jsme se ho, z jakých důvodů se rozhodl pro svůj návrat.

 

„Za svou kariéru vysokoškolského pedagoga jsem učil na několika renomovaných vysokých školách a další celou řadu škol u nás i v zahraničí jsem měl možnost navštívit. To čím je NEWTON College jedinečná je podniková kultura. Sounáležitost, kterou kromě akademických i administrativních pracovníků mají zejména studenti, z ní dělá „klub“, ve kterém všichni vědí proč tam jsou, co od toho chtějí a jak mohou pomoci, aby to bylo ještě lepší.

 

Možnost přenést takovou podnikovou kulturu kamkoliv jinam je naprosto minimální zejména proto, že je k tomu zapotřebí osobní angažovanosti opravdu všech lidí, kteří jsou do vzdělávacího procesu zapojeni. NEWTON College neposkytuje jenom vzdělání, je to prostor pro osobnostní rozvoj, kde jsou poskytované informace podrobovány diskusi a dokládány praktickými zkušenostmi lektorů. Náročnost studentů pak vytváří přirozený tlak na kvalitu zdejších vyučujících. Kdo by chtěl studentům předčítat z učebnice staré několik let, na NEWTON College, na rozdíl od některých jiných VŠ, prostě neobstojí.

 

Je to jednoduchý koloběh. Kvalitní vyučující a celý systém vzdělávání přitahuje náročné a motivované studenty. Jejich zájem motivuje pedagogy k tomu, aby jejich výuka byla ještě lepší, takže pracují na sobě, na zajímavých projektech, do kterých zapojují i studenty a pomáhají jim tak získávat cenné zkušenosti. Přátelská atmosféra, kterou vytváří všichni od studijního oddělení přes veškerou administrativu až po knihovnu, to celé dotváří.

 

Že to zní jako z reklamního letáku? Tak ať! Málokdy je něco stoprocentní a černobílé, podstatné je to, že NEWTON College vyčnívá z řady velmi pozitivním směrem. Snažil jsem se najít a vytvořit něco podobného i v jiných institucích, ale musím konstatovat, že je to prostě nadlidský úkol.“

 

Ing. Jiří Koleňák, Ph.D., MBA.

Prorektor pro strategii a rozvoj na NEWTON College, a.s.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email