Pozvánka na exkluzivního hosta NC

5. února 2015

Srdečně Vás zveme na přednášku a diskuzi s emeritním rektorem Masarykovy univerzity, ex-ministrem školství a předsedou ODS – prof. Petrem Fialou.


V rámci seriálu vystoupení osobností české společnosti a business scény na NEWTON College srdečně zveme všechny studenty, absolventy, vyučující, zájemce o studium, partnery i přátele naší školy na exkluzivní přednášku a následnou diskuzi s emeritním rektorem Masarykovy univerzity, ex-ministrem školství a předsedou ODS – prof. Petrem Fialou.

 

Termín: 23. února 2015, od 18.00

Téma: „Budoucnost pravicové politiky v ČR“

Kde: učebna č. 1, NEWTON College, Rašínova 2, 602 00 Brno NEWTON College na mapě

 

Pokud se budete chtít zúčastnit, přihlaste se, prosím, k události na facebooku zde.

 

O přednášejícím:

Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. je významnou osobností akademického i veřejného života. V osmdesátých letech se účastnil některých nezávislých občanských iniciativ. Po listopadu 1989 se podílel na založení oboru politologie. Řadu let vedl katedru politologie, později katedru mezinárodních vztahů a evropských studií, byl ředitelem Mezinárodního politologického ústavu a děkanem Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Ve svém rozsáhlém vědeckém díle se specializuje na srovnávací politologii a evropskou politiku.

 

V letech 2004–2011 byl rektorem Masarykovy univerzity, která se v té době stala nejžádanější vysokou školou a významnou středoevropskou vzdělávací a výzkumnou institucí. Dlouhodobě působí v institucích a orgánech zabývajících se vysokým školstvím a výzkumem v ČR i v zahraničí, byl také předsedou České konference rektorů. Zastával řadu veřejných a odborných funkcí, byl mj. členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů, členem Akreditační komise, místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace, byl hlavním vědeckým poradcem předsedy vlády. V letech 2012–2013 byl ministrem školství, mládeže a tělovýchovy. V roce 2013 odmítl účast v Rusnokově vládě, protože nesouhlasil se způsobem jejího ustavení. V říjnu 2013 byl s velkým množstvím preferenčních hlasů zvolen poslancem Parlamentu ČR za ODS. Od ledna 2014 je předsedou Občanské demokratické strany.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email