Pozvánka na exkluzivního hosta NC - Karel Schwarzenberg

26. března 2014

Srdečně Vás zveme na přednášku a následnou diskuzi s Karlem Schwarzenbergem, která se uskuteční 31. března od 17.00 na NEWTON College v Brně.


V rámci seriálu vystoupení významných osobností české společnosti a business scény na NEWTON College srdečně zveme všechny studenty, absolventy, vyučující, zájemce o studium, partnery i přátele naší školy na exkluzivní přednášku a následnou diskuzi s Karlem Schwarzenbergem.

 

Téma: Bezpečnostní situace v Evropě

Kdy? pondělí 31. března 2014 od 17.00 hod.

Kde? učebna č. 6, NEWTON College, Rašínova 2, 602 00 Brno NEWTON College na mapě

 

Pokud se budete chtít zúčastnit, přihlaste se, prosím, k události na facebooku zde.

O přednášejícím:

Karel Schwarzenberg

Narodil se roku 1937 v Praze jako nejstarší syn Karla Schwarzenberga a jeho manželky Antonie. V prosinci 1948 museli opustit republiku a uchýlit se do zahraničí. Ve Vídni a Štýrském Hradci studoval práva a v Mnichově lesnictví. Kvůli předčasné smrti svého adoptivního otce Jindřicha Schwarzenberga musel studia přerušit a začít hospodařit na rodinných statcích v Rakousku a Bavorsku.

 

Jako předseda Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva se Karel Schwarzenberg zejména v 80. letech zasazoval o dodržování lidských práv v Evropě. O otázce lidských práv jednal v bývalém SSSR, v Bulharsku, v Kosovu a také u nás. V rodinném sídle v Bavorsku založili společně s doktorem Vilémem Prečanem na podporu československého exilu a disentu Československé dokumentační středisko (archiv tehdy zapovězené literatury). Sbírka je dnes součástí Národního muzea a je uložena v Praze.

 

Na podzim roku 1989 se vrátil do vlasti a 10. července 1990 byl jmenován kancléřem prezidenta republiky. V roce 1992 vedl první delegaci OBSE do Náhorního Karabachu po vypuknutí války mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Z funkce kancléře odešel v roce 1992 v souvislosti s abdikací prezidenta Václava Havla.

 

V letech 1992 až 2004 se Karel Schwarzenberg věnoval řízení rodinného podniku a nadále působil v řadě nadací, komisí a spolků, kde uplatňoval své zkušenosti z dlouholeté práce v mezinárodních vztazích. V listopadu 2004 byl zvolen senátorem ČR, v roce 2007 byl jmenován ministrem zahraničních věcí ČR a o dva roky později založil spolu s Miroslavem Kalouskem stranu TOP 09. V roce 2010 se po květnových volbách do PSP ČR stal poslancem a následně, po sestaveni vlády ČR, ministrem zahraničí.

 

Záliby a zájmy

Mezi jeho záliby patří politika, staré a nové umění, zvláště moderní architektura.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email