Pozvánka na exkluzivního hosta NEWTON College

1. dubna 2015

Srdečně vás zveme na přednášku a následnou diskuzi s českým multimiliardářem, zakladatelem společnosti Penta a úspěšným podnikatelem – Martinem Kúšikem.


V rámci seriálu vystoupení osobností české společnosti a business scény na NEWTON College srdečně zveme všechny studenty, absolventy, vyučující, zájemce o studium, partnery i přátele naší školy na exkluzivní přednášku a následnou diskuzi s českým multimiliardářem, zakladatelem společnosti Penta, která se z obchodníka s cennými papíry rozvinula v jednu z nejvýznamnějších investičních skupin ve středoevropském regionu, úspěšným podnikatelem, manažerem a investorem – Martinem Kúšikem.

 

Termín: 21. dubna 2015 od 17.00

Téma: "Můj příběh - private equity investování"

Kde: NEWTON College v Praze, Václavské náměstí 11, učebna č. 1

 

Pokud se budete chtít zúčastnit, přihlaste se, prosím, k události na facebooku zde.

 

O přednášejícím:

Martin Kúšik se narodil v roce 1969 v Bratislavě. Vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval jednoleté studium práva a ekonomiky na Universidad Complutense v Madridu. Po krátkodobém působení v advokacii a soukromém podnikání založil v roce 1994 se svými čtyřmi spolužáky společnost Penta. Stál na počátku podnikání Penty, která se z obchodníka s cennými papíry rozvinula v jednu z nejvýznamnějších investičních skupin ve středoevropském regionu. V roce 2013 se Martin Kúšik rozhodl z Penty odejít, investovat svůj kapitál do vlastního podnikání a v roce 2014 založil rodinnou firmu Odyssey 44.

 

Během téměř 20 letého působení v Pentě pracoval na několika jejích významných projektech a aktivitách.

  • Expanze na německý trh (2010 – 2013)

V roce 2010 se partneři Penty rozhodli, že budou systematicky rozvíjet aktivity skupiny v Německu. Martin Kúšik řídil vstup Penty na německý trh, podílel se na vybudování lokálního investičního týmu a výsledkem tohoto úsilí byla akvizice společnosti Gehring Technologies na podzim 2012. Gehring je přední globální výrobce specializovaných strojů pro automobilový průmysl.

 

  • Fortuna Entertainment Group (2004 – 2010)

Martin Kúšik společně se svým investičním týmem zodpovídal za akvizici Fortuny a její rozvoj na dnes největší sázkovou kancelář ve střední Evropě. V roce 2013 dosáhla Fortuna tržby ve výši téměř 570 miliónů EUR a patří tak mezi největší retailové projekty Penty.

 

  • Dr. Max (2004 – 2010)

Je v současnosti nejvýznamnější lékárenská síť s působností na českém, slovenském a polském trhu. V roce 2013 společnost dosáhla tržby ve výši 850 miliónů EUR a provozuje okolo 870 lékáren. Martin Kúšik stál na počátku projektu, kdy Penta v roce 2004 koupila prvních 33 lékáren na českém trhu. Následně z pozice partnera Penty řídil další akvizice i expanzi firmy na slovenský a polský trh.

 

  • Severomoravské vodovody a kanalizace /SMVaK/ (2004 – 2006)

SMVaK je druhou největší vodárenskou společností v České republice. Akvizice firmy Pentou byla ve své době největší leveraged buy-out transakcí v České republice. Martin Kúšik řídil finanční a provozní restrukturalizaci firmy, která v roce 2006 vyústila v úspěšný prodej SMVaK španělské vodárenské společnosti FCC.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email