Pozvánka na konferenci NEWTON College - EFID 2016

12. dubna 2016

Mezinárodní konference Evropského fiskálního dialogu se uskuteční 20. 5. v Praze pod záštitou ministra financí ČR Ing. Andreje Babiše. Těšíme se na vás.


Vztahy mezi fiskální a měnovou politikou v mnohém připomínají metaforu o Skylle a Charybdě, proto jsou předmětem jak teoretické diskuse, tak i rozhodování o jejich praktické realizaci. Druhý ročník Evropského fiskálního dialogu se zaměří na tyto dvě politiky a na jejich vzájemné vztahy.

 

V rámci konference vystoupí renomovaní domácí a zahraniční odborníci jako např. prof. John Hudson (University of Bath), prof. Marta Orviská (Univerzita Mateja Bela), prof. Katarina Ott (Institutu of Public Finance, Croatia) prof. Hrvoje Šimović (Univeristy of Zagreb) a doc. Eva Zamrazilová (Česká bankovní asociace).

 

Téma: Fiskální a měnová politika: mezi Skyllou a Charybdou?

Kdy: 20. 05. 2016

Kde: CERGE-EI, Politických vězňů 936/7, Praha

Vstupné: pro účastníky bez příspěvku je vstup zdarma

 

Více informací o naší konferenci naleznete na webu www.efid.cz

 

První ročník konference, který se uskutečnil v minulém roce, založil tradici kontinuální výměny názorů nejen mezi výzkumníky, ale též i směrem k tvůrcům a vykonavatelům fiskální politiky. Národní specifika vytváří specifické případy, avšak jednotná dikce EK je v této oblasti výzvou pro akademickou a decizní sféru na národní úrovni k hledání společných postupů. Členové vědeckého výboru konference jsou předními odborníky na tuto oblast a jsou zárukou její kvalitní organizace a průběhu.

 

Druhý ročník Evropského fiskálního dialogu vytvoří podmínky k aktivní participaci domácích a zahraničních účastníků. K propagaci a popularizaci těchto názorů poslouží recenzovaný sborník příspěvků, který bude kompletován podle zásad Thomson Reuters.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email