Pozvánka na přednášku exkluzivního hosta NC – 28.11.

20. listopadu 2013

Ex-viceguvernér ČNB, alternující guvernér Světové banky, Národní koordinátor pro zavedení Eura v ČR - prof. Ing. Oldřich Dědek, CSc.


V rámci seriálu vystoupení osobností české společnosti a business scény na NEWTON College srdečně zveme všechny studenty, absolventy, zájemce o studium, partnery i přátele školy na exkluzivní přednášku bývalého viceguvernéra ČNB, alternujícího guvernéra Světové banky a Národního koordinátora pro zavedení Eura v ČR - prof. Ing. Oldřicha Dědka, CSc.

 

Téma: Česká republika a euro - polemika pokračuje

Kdy? čtvrtek 28. 11. 2013 v 15.00

Kde? učebna č. 21, NEWTON College, Rašínova 2, 602 00 Brno NEWTON College na mapě

 

Pokud se budete chtít zúčastnit, přihlaste se, prosím, k události na facebooku zde.

 

O přednášejícím:

Profesní působení

Do roku 1992 pracoval jako výzkumný pracovník Ekonomického ústavu ČSAV. Poté přešel do Státní banky československé na pozici zástupce ředitele Institutu ekonomie.

V letech 1996-98 působil jako poradce guvernéra ČNB a krátce i jako poradce předsedy vlády ČR. V období 1999-2005 zastával funkci viceguvernéra ČNB, s níž byla spojena pozice alternujícího guvernéra ve Světové bance.

Od června 2005 přednáší na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy problematiku finančních trhů, podnikových financí a evropské ekonomické integrace. Je vedoucím Katedry makroekonomie a ekonometrie a zodpovídá za program navazujícího magisterského studia.

V březnu 2007 byl vládou ČR jmenován Národním koordinátorem zavedení eura v ČR.

 

Studium

V roce 1978 vystudoval VŠE v Praze. Odborné vzdělání si doplňoval studijními pobyty na London School of Economics, University of Warwick, International Monetary Fund a ve Federal Reserve Bank of Kansas City.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email