Pozvánka na přednášku režiséra a producenta Václava Marhoula

7. března 2011

NEWTON College vás zve na setkání s režisérem a filmovým producentem Václavem Marhoulem při příležitosti jeho přednášky na téma "Filmová produkce - jak se dělá film".


Přednáška "Filmová produkce - jak se dělá film" se uskuteční v úterý 29. března 2011 od 18.00 hod v učebně č. 3. Setkání je součástí seriálu vystoupení předních osobností české a společenské a business scény na NEWTON College. Bude na ni tradičně navazovat diskuse.

 

Kdy?   úterý 29. března 2011 od 18.00 hodin   

 

Kde?   NEWTON College, Rašínova 2, 602 00 Brno NEWTON College na mapě 

             učebna č. 3

 

 

O přednášejícím: 

Václav Marhoul je český režisér, producent a scénárista. Vystudoval FAMU a po studiích se uplatnil v divadelním sdružení Pražská pětka, výtvarné skupině Tvrdohlaví a filmových studiích na Barrandově. Na počátku 90. let se dostal do jejich vedení a sedm let zde působil na pozici generálního ředitele.

 

V roce 1997 založil společnost Silver Screen, která se věnuje produkci českých hraných filmů. V roce 2003 vyrobila celovečerní film Mazaný Filip, v roce 2008 pak Tobruk s válečnou tématikou, která je Marhoulovi velmi blízká. V současné době chystá nový celovečerní film, jehož předlohou bude světoznámý bestseller amerického spisovatele Jerzy Kosinského Nabarvené ptáče. Jen zajištění práv k tomuto dílu zabralo Marhoulovi téměř dva roky. Společnost Silver Screen měla ve své režii i speciální akce – např. podporu vstupu České republiky do NATO v roce 1998 nebo organizaci kulturní části summitu NATO, které se konal v Praze v roce 2002, stejně jako oslav 55. a 60. výročí ukončení 2. světové války v Plzni a Praze.

 

Václav Marhoul se také věnuje herectví v Divadle Sklep a občas i ve filmech nebo seriálech. Je členem prezídia a dozorčí rady České filmové a televizní akademie.

 

Osobnosti na NEWTON College

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email