Pozvánka na speciální přednášku exkluzivního hosta

5. dubna 2017

Armádní a bezpečnostní specialista prozradí, jak se zachovat při teroristickém útoku či jak předcházet bezpečnostním hrozbám.


Petrohrad, Londýn, Paříž, Brusel – začátek tohoto roku dává jasně znát, že teroristický útok zůstane pro Evropu všudypřítomnou hrozbou. Riziko terorismu je daň za svobodu pohybu. Zároveň je to ale téma, o kterém se nemluví snadno. Vysoká škola NEWTON College proto v reakci na toto aktuální téma připravila na 12. dubna 2017 přednášku a následnou diskuzi s někdejším řídícím pracovníkem operací Armády ČR a důstojníkem tajné služby ČR Richardem Krausem.


Pohyb mezi světovými metropolemi se stává součástí životního stylu i nezbytným předpokladem budování kariéry. Globalizace přináší netušené možnosti, v případě terorismu si však uvědomujeme i její temnou stránku. Roste pravděpodobnost, že se i my sami staneme svědky nebo přímými účastníky teroristického útoku.

 

Lze vůbec být na tuto situaci připraven?

Jasnou odpověď na tuto otázku přijde dát na NEWTON College řídící pracovník operací Armády ČR v Kosovu, Afghánistánu a Kongu, důstojník Richard Kraus. Vyškolen a vycvičen byl ve všech druzích a způsobech nasazení specializovaných jednotek. V posledních devíti letech odpovídá za komplexní bezpečnost svých lidí a svěřených objektů v bezpečnostních operacích.

 

Richard Kraus bude na NEWTON College odpovídat na otázky, o kterých se obvykle nemluví. Má bohaté zkušenosti s tím, jak dopadají extrémní situace na nevojáky. Především však důvěrně zná, jak na nečekanou stresovou situaci trénují profesionálové. Podělí se o techniky zvládání extrémního stresu a posttraumatického syndromu.

 

Povědomí o tom, co má člověk udělat v případě teroristického útoku, může v kritické situaci zachránit život náš i dalších lidí. Studenti a návštěvníci přednášky na NEWTON College tak získají praktické znalosti, jak pomoci sobě i svému okolí.

 

Přednáška důstojníka Richarda Krause nazvaná „Teroristický útok aneb Bezpečnostní hrozby kolem nás“ se uskuteční na NEWTON College v Brně, ul. Rašínova 2, učebna č. 6, a to ve středu 12. dubna od 16.30.


Srdečně zveme naše studenty, absolventy i širokou veřejnost. V případě zájmu účasti se přihlaste na facebookové události zde.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email