Přednáška Vladimíra Železného na NEWTON College

16. listopadu 2010

NEWTON College vás zve na další setkání z cyklu přednášek osobností české business a společenské scény – tentokrát na přednášku Vladimíra Železného nazvanou Evropské politiky.


Setkání s Vladimírem Železným se uskuteční v pondělí 29. listopadu od 18.00 hodin v knihovně NEWTON College.

 

Využijte možnosti osobně se setkat a diskutovat s jednou z nejzásadnějších osobností české komerční mediální scény, zakladatelem a generálním ředitelem televize NOVA, jejíž úspěch sklidil uznání v celoevropském měřítku. Neméně zajímavé jsou zkušenosti Vladimíra Železného z působení v Senátu České republiky a Evropském parlamentu.

 

O přednášejícím:
PhDr. Vladimír Železný vystudoval na fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obor sociologie – publicistika a v oblasti sociálních věd získal doktorát. Působil jako redaktor, komentátor a režisér v Československé televizi Praha, odkud byl na počátku 70. let nucen odejít. Působil pak jako redaktor Technického nakladatelství SNTL, spolupracoval se Slovenskou televizí.

Po revoluci byl tiskovým mluvčím Občanského fóra. Po jeho rozpadu se stal nakrátko tiskovým mluvčím Občanského hnutí, poté tiskovým mluvčím vlády České republiky a poradcem tehdejšího premiéra Petra Pitharta.
V roce 1993 se stal generální ředitelem společnosti CET 21 spol. s r.o., která vlastnila licenci na vysílání TV Nova. Na této pozici působil deset let, do roku 2003. V roce 2002 se stal senátorem za volební okrsek Znojmo. Byl členem Výboru pro evropskou integraci Senátu. V roce 2004 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu. Do obou funkcí byl zvolen za hnutí NEZÁVISLÍ. V současné době je Vladimír Železný předsedou strany NEZávislí DEMokraté.

 

Seriál přednášek - předchozí díly

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email