Předseda představenstva NEWTON College Petr Kraus se ptal premiéra Petra Nečase na státní maturity

24. ledna 2011

Nejnovější vydání Týdne přináší rozhovor s premiérem Petrem Nečasem nazvaný Zpověď předsedy vlády: Čokoláda není úplatek. Netradičně se ústy novinářky Renaty Kalenské ptaly známé i mediálně méně známé osobnosti. Byl mezi nimi i předseda představenstva NEWTON College Petr Kraus.


Petr Kraus položil premiérovi Nečasovi dotaz, jak by vysvětlil maturantům, k čemu je státní maturita a její dva stupně obtížnosti a proč veřejné vysoké školy nezohledňují její výsledek při přijímacím řízení. Petr Nečas se v odpovědi netajil svým odmítavým postojem vůči státním maturitám. „Dobrá otázka, ale na špatného člověka. Ptáte se člověka, který na to má názor velmi vyhraněný - jsem proti státním maturitám. Jako poslanec jsem hlasoval proti nim. A jako člen vlády jsem pro ně ruku nezvedl. Takže já se ztotožňuji s tímto názorem. Já to tomu maturantovi nevysvětlím, protože můj názor na stávající podobu maturit je kritický,“ řekl.


Kromě Petra Krause se ptalo dalších 14 osobností, mezi kterými byl například psychiatr Cyril Höschl, herečka Martha Issová, režisér Jan Hřebejk, výtvarník David Černý nebo lékařka Kateřina Andělová či zahradní designérka Nikola Ptáčková. Všichni se ptali premiéra na jeho postoj k aktuálním záležitostem, ale také na jeho obecné zásady. V otázce, koho by volil prezidentem, uvedl, že Přemysla Sobotku. Hájil také rozhodnutí své ženy držet se v ústraní a nevystavovat rodinu jakémukoliv mediálnímu tlaku.

 

© Týden, Rozhovor týdne, autor: Renata Kalenská, 24. 1. 2010, s. 26

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email