Prof. Hamerníková – exklusivní posila týmu vyučujících NEWTON College

14. listopadu 2012

Novou posilou týmu vyučujících a garantem oboru Globální podnikání a management na NEWTON College se stává dlouholetá vyučující a děkanka VŠE v Praze Prof. Ing. Bojka Hamerníková, CSc.


Je nám velkou ctí na naší škole přivítat Prof. Ing. Bojku Hamerníkovou, CSc.. Ta se nejen stala garantem oboru Globální podnikání a management, ale bude se i aktivně podílet na vědecké činnosti a výuce předmětů Makroekonomie, Základy hospodářské politiky či volitelného předmětu Veřejné finance.

 

Prof. Hamerníková mluví 4 světovými jazyky, vydala desítky odborných publikací, vysokoškolských učebnic, vědeckých monografií a studií. Během své pedagogické kariéry působila dlouhá léta jako vyučující na VŠE v Praze, kde se i na dvě funkční období stala děkankou Fakulty financí a účetnictví. Od roku 2010 zastávala pozici rektorky na BIVŠ.

 

Mezi její specializace a zaměření výzkumné činnosti patří

  • veřejné finance a veřejné výdaje
  • veřejná ekonomie
  • ekonomika veřejného sektoru a financování veřejného sektoru
  • ekonomické aspekty rozvoje vzdělání, školství a kultury
  • fiskální decentralizace
  • veřejná správa a otázky financování jejích činností

 

Mezi její ostatní odborné aktivity patří členství v AVE (Asociace veřejné ekonomiky), IIPF (International Institute of Public Finance), do roku 2009 členství v Board of Management IIPF…

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email