Report z 8. mezinárodní konference NEWTON College

12. listopadu 2014

Téma "ČESKÁ EKONOMIKA A INOVACE“ přilákalo na konferenci celou řadu předních českých i zahraničních ekonomů a odborníků.


„Česká ekonomika a inovace“ - pod tímto názvem se v Praze konala konference věnovaná ekonomickému růstu a inovacím ve světě ekonomiky, kterou uspořádala naše vysoká škola managementu a psychologie ve spolupráci s Evropským hnutí v ČR. Kromě zástupců ekonomických odvětví se ho zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka, viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík, hlavní makroekonom týmu ekonomických expertů Andreje Babiše Aleš Michl, a jako hlavní hvězda britský profesor ekonomie John Hudson a také mnoho studentů a návštěvníků z odborné veřejnosti.

 

Zásadní otázku nastolil Ladislav Říha, místopředseda Evropského hnutí v ČR: „Jde o to, jak přistoupí jednotlivé resorty k inovacím v oblasti ekonomiky, ale také jak mohou působit vysoké školy, vzdělávání a výzkum na podnikatelskou sféra, jak budou reagovat trhy na nové podněty dané novými technologiemi,” řekl v úvodu a dodal, že se od konference očekává zejména diskuze, nové pohledy na věc.

 

Jedním z přednášejících byl i předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka, který hovořil o hlavních směrech inovací ve finančním nebo bankovním sektoru. „Budeme chtít mít všechno na jednom místě, takže si myslím, že i bankovnictví si bude hledat nějaké cesty jak se integrovat s jinými odvětvími a partnery tak, aby klient na internetu našel řešení své potřeby nebo životního snu na jednom místě a v jednom čase,” nastínil budoucnost bankovnictví.

 

„Inovace je cosi, co je zvlášť dnes současnou vládou skloňováno ve všech pádech. Inovace se netýkají jenom vědy, aplikovaného i teoretického výzkumu. My se to snažíme překlopit i do oblasti vzdělávání. I vzdělávání prochází díky rozmachu informačních technologií velkou změnou,” řekl rektor NEWTON College Jan Mojžíš.

Zdroj: http://itradenews.cz

 

Podívejte se na výstupy z konference:

Videoreport natočila Praha TV: https://www.youtube.com/watch?v=66dO7wjOaMY&feature=youtu.be

Fotogralerie zde

 

Vedení NEWTON College, a.s. tímto děkuje Evropskému hnutí v České republice za podporu a podíl na organizaci konference. Velký dík patří taktéž hlavnímu partnerovi České spořitelně, a.s. a NEWTON Media. Poděkování patří i všem vystupujícím a aktivním účastníkům.

 

Na další odborné konferenci s aktuálním tématem se na Vás budeme opět těšit na podzim 2015!

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email