Report z mezinárodní odborné konference pořádané NC

15. listopadu 2013

Téma "Podnikání v globálních podmínkách: výzvy a bariéry“ přilákalo na konferenci celou řadu předních českých ekonomů a odborníků.


Naše vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College se rozhodla navázat na dlouholetou tradici a ve spolupráci s Evropským hnutím v ČR uspořádala v rámci Evropského fóra podnikání dne 21. října již 7. mezinárodní odbornou konferenci, které se zúčastnila celá řada předních českých ekonomů a odborníků.

 

Téma konference bylo "Podnikání v globálních podmínkách: výzvy a bariéry. Hlavním partnerem se stala Česká spořitelna, a.s. a mezi mediální partnery patřili EuroActiv,a.s. a NEWTON Media.

 

Podívejte se na video výstupy z konference:

TV Metropol: http://www.youtube.com/watch?v=1nyFuOI1ggQ

Česká televize (19:57): http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095417821-ekonomika-ct24/213411058021021/

Fotogalerie zde.

 

Průběh konference

Konferenci zahájil úvodním slovem rektor NEWTON College, a.s. – Jan Mojžíš. K účastníkům promluvil i Eduard Outrata, místopředseda Evropského hnutí v České republice.

 

Mezi hlavní řečníky konference patřili:

Jan Mládekpředseda představenstva Fontes rerum s tématem Strategie obnovení hospodářského růstu v České republice, Karel Havlíčekpředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR s tématem Vliv globálního prostředí na výkonnost malých a středních firem, Petr Kříž – vedoucí partner sektoru finančních služeb PricewaterhouseCoopers ČR s tématem Korporátní výkaznictví a jeho regulace - globální a evropské trendy a Vladimír Tomšík – viceguvernér ČNB s tématem Vliv nové celosvětové bankovní regulace Basel III na rozvíjející se a malé ekonomiky – včetně CR. V rámci diskuse k jednotlivým tématům zazněly různé dotazy, názory a náměty z řad obecenstva.

 

Následovala panelová diskuse na téma: "Výzvy a bariéry podnikání v současných podmínkách", která poskytla prostor pro atraktivní výměnu názorů. Mezi její účastníky patřili: Pavel Kafka – prezident České manažerské asociace, Jiří Malý – ředitel Institutu evropské integrace na NEWTON College, Ladislav Minčič – 1. náměstek ministra financí, David Navrátil - hlavní ekonom České spořitelny, a.s., Radek Neužil - tajemník Komory daňových poradců ČR, Milan Šikula – ředitel Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd, Radek Špicar – ředitel Aspen Institute v ČR, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR a Pavel Štěpánek – výkonný ředitel České bankovní asociace.

 

Úvodní blok vystoupení moderovala Bojka Hamerníková - odborný garant konference. Odbornou část a panelovou diskusi věcně a vtipně moderoval Aleš Michl - ekonom, analytik Raiffeisenbank.

 

Vedení NEWTON College, a.s. tímto děkuje Evropskému hnutí v České republice za podporu a podíl na organizaci konference. Velký dík patří taktéž hlavnímu partnerovi České spořitelně, a.s. a mediálním partnerům EuroActiv, a.s. a NEWTON Media. Poděkování patří i všem vystupujícím a aktivním účastníkům.

 

Tradice Evropského fóra podnikání byla obnovena a příprava dalšího ročníku je již v plném proudu. Na další odborné konferenci s aktuálním tématem se na Vás budeme opět těšit již na jaře 2014!

 

Za NEWTON College,

 

MUDr. Jan Mojžíš, rektor NEWTON College

prof. Ing. Bojka Hamerníková, CSc., odborný garant konference

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email