Rozhovor se studentem NC Vladimírem Míčkem

28. prosince 2011

Vladimír Míček patří mezi nejlepší studenty, kterým se podařilo získat nejvyšší stipendium. V rozhovoru se dozvíte mnoho zajímavých věcí o něm i NEWTON College.


V letošním roce měli studenti NEWTON College poprvé možnost získat prospěchová stipendia. Ti nejlepší z nich získali stipendium ve výši 31 500 Kč. V tomto rozhovoru si popovídáme Vladimírem Míčkem, který studuje obor Globální podnikání a management. Zajímá nás, co ho vedlo ke studiu na NEWTON College, jak zvládá školní povinnosti, a co dělá ve volném čase. Jelikož Vladimír zvládá při škole i pracovat, zeptáme se ho, čemu se věnuje a jak při práci využívá zkušenosti nabyté ve škole.

 

Podařilo se Ti získat nejvyšší prospěchové stipendium. Myslíš, že je zavedení prospěchových stipendií velkou motivací pro naše studenty? Jak to bylo u Tebe?

Zavedení prospěchových stipendií byl určitě správný tah, jak pomoci všem studentům lépe zvládnout zaplacení školného, které není zrovna nízké. Osobně si myslím, že je to správná odměna pro studenty za úsilí a práci v jejich studiu. Já jsem tuto variantu stipendií přivítal velmi kladně a rozhodně to byla částečná motivace k mému studiu.

 

Bylo pro Tebe získání stipendia důležité?

Samozřejmě určitou důležitost jsem tomu přikládal, ale pokud bych ho nezískal, tak by se toho asi moc nezměnilo. Zkrátka když jsem se hlásil na NEWTON College, tak jsem už dopředu musel počítat s tím, že budu dohromady platit asi 180 000 Kč za tři roky studia. V té době žádné prospěchové stipendium slíbeno nebylo. Takže jsem byl dopředu připravený na to, že budu muset mít tyto peníze k dispozici.

 

Kolik máš při studiu volného času a jak ho trávíš?

Studium na naší škole probíhá pouze 3 dny v týdnu a i z toho důvodu jsem si vybral právě NC. Ve svém volném čase se velmi věnuji karate, které mi zabere opravdu hodně času a úsilí. Není to ovšem moje práce, protože karate není v ČR plně profesionální sport, takže musím dělat ve svém volném čase i další práci v rodinném podniku. Ale kdybych to měl shrnout, tak na NC je oproti veřejným vysokým školám toho volného času podstatně víc a student může během studia dělat i to, co ho baví, nebo čím si opatří potřebné peníze pro studium.

 

Takže Ti zbývá čas i na práci. Čemu se tedy věnuješ?

V současné době se věnuji nové rodinné firmě, která vyrábí sedačky a stolky z reálných automobilů. Dělám zde marketing a propagaci, což mě zajímá a zároveň baví.

 

Myslíš, že je vzdělání, které poskytuje NC užitečné pro manažery a vedoucí pracovníky v dnešních firmách?

Dobré vzdělání pro budoucí manažery tady samozřejmě je, škola je na tento typ práce přímo zaměřená. Ovšem záleží na každém z nás, co si z NC odnese do reálného života a jak s tímto vzděláním naloží. Každý má talent a potenciál na něco jiného a NC ukazuje pouze cestu, kterou můžeme jít dál. Ale pokud chce být někdo čistě manažerem, pak je pro něho NC správná volba.

 

V čem vidíš největší přínos pro své podnikání díky vzdělání na NC?

NC mi dalo spoustu rad a postřehů, které mohu v praxi ihned využít, a také je využívám. Díky NC jsem přišel i na několik zajímavých nápadů, které se pokusím zrealizovat. Toto je pro mě asi ten největší přínos nejen do podnikání, ale do celého života.

 

Na NC je povinná praxe. Jak se k nim stavíš Ty? Využíváš pro školní praxi svého podnikání nebo se rád podíváš i do jiných firem?

Vhledem k tomu, že už mi opravdu nezbývá žádný volný čas pro práci v jiné firmě, tak využívám povinné praxe pouze ve svém podnikání. Ale myslím si, že praxe jsou dobrá věc jak si rozšířit obzory a podívat se do nejrůznějších společností, jak reálně fungují.

 

NC je soukromá vysoká škola. Proč sis vybral právě studium na soukromé škole?

Soukromou školu jsem si vybral, protože zde vidím mnohem větší přínos do praktického života, a to se bohužel na státních školách neděje. Další věc je osobní a přátelský přístup vyučujících na naší škole. A jak už jsem napsal v předcházejících odpovědích, na NC máme možnost při studiu také pracovat a dělat to co nás baví, a co máme rádi.

 

Jaký je podle Tebe největší přínos studia na NC?

Největší přínos je podle mě zaměření na praktické věci, které každý z nás může ihned uplatnit ve své práci.

 

Heslem NC je „Studuj, jak chceš žít.“… Je tomu opravdu tak?

Odpovím velmi jednoduše. Já skutečně studuji, jak chci žít a proto jsem na NC.

 

Jelikož jsi ve třetím ročníku, Tvoje studium u nás letos končí. Jaké jsou tedy Tvoje plány do budoucna?

Určitě bych chtěl ještě pokračovat ve studiu, a protože NEWTON College se soustředí jen na praktické bakalářské studium, budu se muset poohlédnout po alespoň trochu podobné VŠ s možností magisterského nebo inženýrské titulu. Jinak pokračovat dál ve své práci a sportu, jak to nejlépe půjde.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme ti mnoho úspěchů v tvém životě.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email