Rozhovor se studentkou NC Katarínou Bedřichovou

1. června 2012

Katka Bedřichová patří mezi nejlepší studenty, kterým se podařilo získat nejvyšší prospěchové stipendium na naší škole. Jak hodnotí NC? Čtete v rozhovoru.


NEWTON College motivuje své studenty v jejich studijním úsilí vysokým prospěchovým stipendiem. Ti nejlepší z nich ho mohou získat ve výši až 31 500 Kč/rok. Mezi ně patří i studentka oboru Management se zaměřením na psychologii Katarína Bedřichová, s kterou vám přinášíme rozhovor.

 

Ahoj Katko, podařilo se Ti získat nejvyšší prospěchové stipendium. Myslíš si, že je tento benefit naší školy velkou motivací pro naše studenty? Jak to bylo u Tebe?

Prospěchové stipendium byla geniální myšlenka. Jen mi je strašně líto, že to nepřišlo o něco dřív, protože jsem ho měla možnost využít jen pro třetí ročník. Ale pro studenty, kteří na NC přicházejí teď, to jistě může být velká výzva a motivace zároveň. Musí se jen snažit, věnovat se učení a samozřejmě mít i trochu štěstí na otázky u zkoušek.

 

Bylo pro Tebe získání stipendia důležité? Vyděláváš si na školné sama?

Určitě to důležité bylo a jsem moc ráda, že se mi stipendium podařilo získat. Se školným mi sice z větší části pomáhají rodiče, ale na zbytek a ostatní náklady související se studiem na VŠ si musím vydělávat sama, takže každé léto jezdím pracovat do Itálie, kde jsem studovala na střední škole.

 

Zbývá Ti při studiu čas i na práci?

Určitě to jde, zrovna dnes jsem v práci byla. Studium na NEWTON College je uspořádáno tak, abychom minimálně dva dny v týdnu měli volné na praxi, takže to není problém.

 

Na NC je praxe povinná. Jak se k ní stavíš Ty? Jakým praxím se věnuješ nebo ses věnoval a co Ti to dalo?

Během studia jsem využívala hlavně interní nabídky praxe v rámci školy, takže jsem např. jezdila prezentovat naši NC na střední školy nebo na veletrh Gaudeamus. Tohle mě neuvěřitelně baví. Z externích praxí, které nám NEWTON nabídl, bych vyzdvihla práci pro společnost SOVA NET, kde jsme dostali kompletně na starost projekt pracovního portálu. Ale úplně nejlepší praxi vykonávám nyní, kdy jsem se dostala do top managementu velkého mezinárodního uměleckého festivalu Golden Sand Festival.

 

NC je soukromá vysoká škola. Proč sis vybrala studium právě zde?

Popravdě jsem neměla jinou možnost. Střední školu jsem studovala v Itálii, a když jsem se po maturitě vrátila, veřejné vysoké školy už měly po přijímačkách, většinou i po zápisu. Chtěla jsem se věnovat psychologii, ale představa toho, že na zahájení studia si budu muset rok počkat, se mi moc nelíbila. Tehdy jsem objevila NEWTON College. Navíc obor Management se zaměřením na psychologii byl jediný v Čechách, takže pak už nebylo co řešit.

 

Ovlivnilo Tě nějak studium na NC?

Spíš než ovlivnilo, bych řekla, že mi studium na NC ukázalo cestu, kterou se chci v budoucnu vydat a dalo mi vítr do plachet.

 

Myslíš si, že lze uplatnit zkušenosti získané na NC i v osobním životě?

Samozřejmě, my doma na vedení domácnosti používáme Ganttův diagram. :D (pozn. red.: Ganttův diagram je druh pruhového diagramu pojmenovaný po H. L. Ganttovi, průmyslovému inženýrovi, který byl za první světové války průkopníkem jeho používání. Ganttův diagram se využívá při řízení projektů pro grafické znázornění naplánování posloupnosti činností v čase.)

 

Jelikož u nás již tento rok končíš, jaké máš plány do budoucna?

Zjistila jsem, co mě baví a čemu bych se chtěla věnovat, proto budu pokračovat ve vzdělávání na magisterském nebo inženýrském stupni a u toho již budu ověřovat své nabité znalosti v reálném pracovním životě :).

 

Moc Ti děkuji za rozhovor a přeji Ti mnoho úspěchů Katy.

Eva Tilšerová, studentka 3. ročníku

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email