Staňte se hrdiny z jiné reality!

8. června 2014

Před zahájením nového akademického roku pro Vás na 16. září připravujeme s největšími profíky v oboru opravdu výjimečnou zážitkovou aktivitu - Q Hru.


Q-Hra je komunikační hra postavená na principech LARP (Live Action Role Playing Games). Dá se také popsat jako „hra na hrdiny naživo“. Jejím principem je aktivní tvorba příběhu a hraní rolí. Mimořádná atraktivita a současně účinnost Q-Hry pramení zejména z důrazu na komunikaci, zábavnost, dobrovolnost, svobodu, otevřenost, vlastní iniciativu, kreativitu a fantazii účastníků. Je koncipována jako jeden komplexní, mnohovrstevný příběh se společným cílem pro celou skupinu hráčů. Účastníci - hráči – jsou přímými aktéry a spolutvůrci herního příběhu: plní společnou „misi“ v „jiné realitě“ - realitě hry.

 

Jak Q-Hra funguje?

Hráči jsou uvedeni do jednoho příběhu. Znají počáteční informace, mají počáteční vybavení a vymezený herní prostor, v kterém se pohybují herní postavy. V rámci vytyčeného prostoru mají svobodu pohybu, svobodu rozhodování a interakce se všemi, kteří se na hře podílí. Prostřednictvím komunikace s herními postavami, plněním úkolů, řešením logických hádanek a prací s informacemi se v příběhu posouvají dál až k velkému finále příběhu. Jaké ale bude finální vyvrcholení, to neví nikdo, ani organizátoři, protože hra se živě vyvíjí. Výsledek ovlivňují rozhodnutí a aktivity jednotlivých týmů a hráčů, a proto nelze výsledek nikdy předjímat.

 

16. září si zahrajeme Q-Hru 13. Kapacita 15 – 30 účastníků. Lokalita: střed Brna.

Motto Q-Hry 13:

Tahle noční můra trvá už několik dní. A přitom to začalo tak nevinně. Jeden e-mail. Zpráva infantilně podepsaná někým, kdo si říká 13. Přesně jako morbidní žert přehnaně kreativních kamarádů. Ale ranní noviny tě šokovaly – „brutální vražda…“ Vždyť jsi ho osobně znal! Navíc ještě včera večer jste byli na stejném večírku. To přece nemůže být pravda. Pak ale přišel balíček, který bys raději neotevřel…

 

Příběh Q-Hry 13:

Nikdo ti nepomůže. Policie je ti v patách a nic by se jí nelíbilo více než tě zatknout a odsoudit jako prvního sériového vraha v ČR. Ale to není to nejhorší! Nejhorší je to, že skutečný sériový vrah sleduje každý tvůj krok. A hraje si s tebou. Hraje HRU, jejíž pravidla zatím ani vzdáleně netušíš. Jediné, co víš víc než přesně, je to, jaký má tato hra konec. Ukončí to jedině SMRT. Tvoje nebo jeho. Jinak to nejde. Máš posledních 13 hodin na to, abys změnil svůj osud.

 

Charakteristika Q-Hry 13:

Hororový příběh o temné straně města a pátrání po sériovém vrahovi. Hra Vás zavede do interiérů i exteriérů Brna. Hra založená na detektivním pátrání po důkazech vyžaduje logické myšlení, řešení hádanek i vědeckých úkolů, hledání informací, stejně jako strategické rozhodování a akci. Bezchybná komunikace je předpokladem úspěchu. Celá Hra probíhá v týmech, soutěžním způsobem.

 

Aktuální informace, novinky a další zajímavosti o připravované akci naleznete na:

https://www.facebook.com/XNLP.CZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email