Studenti NC udělali hezčí Vánoce dětem z pěstounských rodin

28. prosince 2011

Z iniciativy našich studentů vznikl v letošním roce projekt, který o Vánocích rozdával radost dětem, které neměly v životě tolik štěstí jako většina z nás.


Cílem tohoto projektu bylo pomoci dětem, které neměly v životě tolik štěstí jako většina z nás, protože vyrůstají v pěstounských rodinách. Naše studentka Nyamjargal Munkhbat (hlavní iniciátorka projektu) tedy oslovila Sdružení pěstounských rodin, kde nám pomohli vybrat děti a získat jejich vánoční přání, která jsme jim chtěli splnit. Když bylo vše připraveno, požádali jsme o pomoc naše studenty, kteří si podle svého vkusu vybrali přáníčko jednoho z dětí ze stromečku přání v naší studovně a po jeho splnění v podobě dárečku jej vrátili zpět pod stromeček.

 

Dárky jsme poté předali zástupcům Sdružení pěstounských rodin v Brně a pevně věříme, že z nich děti měly velkou radost a pomohli jsme jim alespoň na chvíli zapomenout na jejich nelehkou životní situaci.

 

Zároveň bychom touto cestou chtěli poděkovat všem studentům, kteří se projektu účastnili, organizačnímu týmu a Nimce, díky které tento krásný projekt vznikl.

 

O Sdružení pěstounských rodin:

Posláním Sdružení pěstounských rodin je podporovat rozvoj náhradní rodinné péče a pomáhat znevýhodněným dětem a mladým lidem k jejich příznivému vývoji a dosažení kvalitního života ve společnosti.

 

Sdružení se snaží pomoci znevýhodněným dětem a rodinám, které se ocitají na okraji sociálního vyloučení. Mladí lidé zde mohou prožívat první samostatné kroky v zázemí nového domova, jsou přijímáni se svojí jedinečností a je jim nabízeno umění nést svobodu i odpovědnost za vlastní život.

 

Sdružení pěstounských rodin působí v oblasti náhradní rodinné péče od roku 1995. Jedná se o nestátní neziskovou organizaci, která je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a má pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.

 

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email