Studenti studentům aneb Přes noc podnikatelem

10. listopadu 2014

27.-28. listopadu Vás zveme na Symposium – konferenci o podnikání pro studenty a mladé podnikatele.


 

Podle statistik je dnes v České republice bez práce asi třiatřicet tisíc absolventů a mladistvých. Pokud nechcete patřit mezi ně, je potřeba tvrdě pracovat na svém osobním rozvoji. „Účelem Symposia je poskytnout vysokoškolským studentům a absolventům informace, které jim pomohou s rozjezdem vlastního podnikání a napomůžou jim postavit se na vlastní nohy často ještě při škole,“ uvedla hlavní organizátorka Symposia Veronika Čechová.

 

Přednášky i workshopy

Konference se bude konat 27.-28. listopadu na Podnikatelské fakultě VUT a návštěvníkům nabídne praktické informace v sérii přednášek a workshopů.

 

„Workshopy letos připravujeme jako novinku. Budou celkem čtyři a jsou určené všem, kteří už mají svou firmu rozběhnutou,“ vysvětlila Čechová. Účastníci na nich například mohou zkonzultovat svou internetovou stránku s web designerem, nechat si poradit jak hledat investory a jak v praxi využít evropské dotace, nebo se mohou dozvědět, jak letošní změna občanského zákoníku ovlivní podnikatele.“

 

Přednášky upozorní na počáteční úskalí mladých podnikatelů, pomůžou s přípravou byznys plánu a rozšíří návštěvníkům obzory na poli marketingu. Přednášet budou lidé s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Součástí akce je i networkingový večer, kde můžou návštěvníci získat kontakty na možné budoucí kolegy a obchodní partnery, ale i navzájem si dodat odvahu.

 

Mezi přednášejícími a lektory workshopů se objeví např.:

Karel „Mindless“ Novotný – přední odborník na firemní značky, brand manager NEWTON College

Jan Řezáč – uznávaný konzultant webů a autor první české knihy o návrhu webu Web ostrý jako břitva.

Petr Žák - vyučující na NEWTON College, lektor, kouč a konzultant se zaměřením na tréninky soft skills, zejména pak tréninky prezentačních a komunikačních dovedností, efektivní manipulace, prodejních technik, kreativity či efektivní práce s informacemi.

Josef Kadlec - první držitel certifikace LinkedInCertified Professional - Recruiter v ČR a celém CEE regionu. Je spoluzakladatelem recruitment agentury GoodCall, která se zaměřuje na využívání nových technologií v náboru. Je také autorem světově uznávané knihy People as Merchandise: CracktheCode to LinkedInRecruitment

Roman Hřebecký -  copywriter a obsahový stratég.

 

A mnoho dalších…Kompletní informace o řečnících, přihláškách…nalezneznete na www.symposium.cz

 

Organizátor AIESEC

Akce se letos koná už počtvrté, v loňském roce ji navštívilo na sto padesát studentů a čerstvých absolventů a ve dvou dnech vystoupilo devatenáct řečníků. Celou akci i letos pořádá mezinárodní nezisková studentská organizace AIESEC. Organizace vznikla už v roce 1948, dnes působí ve více než 120 zemích světa a sdružuje na 100 tisíc studentů. Snaží se v mladých lidech rozvíjet jejich potenciál, pomáhá studentům vyjíždět na zahraniční stáže, ale aktivně v nich podporuje i možnost vyzkoušet si práci v týmu nebo na vedoucích pozicích.

 

Celá akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email