Studijní cesta do Vídně spojená s praktickým jazykovým výcvikem

6. května 2010

Již druhým rokem se 6. května 2010 v rámci výuky německého jazyka uskutečnila exkurze do Vídně. Studenti se v rozmarném duchu pod mottem „Hledej svého němčináře!“ seznámili s rakouskou metropolí a měli možnost otestovat nabyté vědomosti přímo v praxi.


Více lektor německého jazyka a organizátor akce Tomáš Svoboda: 

Poté co si svého němčináře skutečně našli, proběhla prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností a účastníci byli obeznámeni nejen s architekturou, ale i kulturně-historickým kontextem hlavního města Rakouska.

 

Na centrálním vídeňském tržišti Naschmarkt, gastronomickém ráji, jsme se naobědvali a pokračovali v poznávání města, jež bylo završeno prací ve skupinkách, kdy se studenti rozběhli na vlastní pěst s mapou a zdidaktizovanými úkoly vyžadujícími jazykovou interakci po dalších významných místech. Zjišťovali například za kolik a kde opatřit pravý Sacher, hledali Mozartovo bydliště a zjišťovali aktuální program a ceny vstupného v nejproslulejších kulturních institucích.

 

Samostatnou práci jsme vyhodnotili v tradiční vídeňské restauraci Beiβl Rebhuhn, kde si studenti napsali i test o vídeňských reáliích. Akce doprovázená sluncem a takřka letním počasím byla pro zúčastněné nepochybně motivací pro další odkrývání krás a tajů německého jazyka.

 

Fotky ze studijní exkurze ve Vídni

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email