Studijní návštěva Petrohradu

10. září 2009

Koncem akademického roku se studenti NEWTON College vypravili na návštěvu do Petrohradu. Týdenní pobyt byl samozřejmě hlavně studijně-poznávací.


Více lektorka ruského jazyka a organizátorka akce Lucie Řehoříková: 

Záměrem bylo seznámení a přímý kontakt s jinou zemí, jazykem a kulturou. Rusko je mnohými doposud obávaná a pouze zběžně a nesprávně souzená země, která však ve skutečnosti, jak se studenti NEWTON College sami přesvědčili, nabízí značné možnosti ve všech oblastech života.

 

Myslím, že vůbec největším překvapením nás všech byla profesionalita na vysoké úrovni. Měli jsem možnost projít několik ruských firem a diskutovat se zaměstnavateli o problémech fungování obchodu v praxi. Měli jsme také příležitost seznámit se s místními studenty, jejichž očima jsme nahlédli i pod slupku tohoto podivuhodného města a jeho obyvatel.

 

Období bílých nocí, kdy slunce téměř nezapadá a není potřeba pouličního osvětlení ani těsně před půlnocí, a kdy se rozevírají něvské mosty, je jistě pro každého nezapomenutelným zážitkem. Setkání s petrohradskými studenty, našimi průvodci, přineslo nejen bližší poznání současné ruské reality a procvičování cizího jazyka, ale také navázání kontaktů mezi oběma stranami, které se mohou, a snad i budou, v budoucnu dále rozvíjet.

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email