Tým studenta NC postoupil do světového finále GMC

12. dubna 2013

Global Management Challenge je největší manažerská soutěž na světě. Student 3. ročníku NC Patrik Schwarz se probojoval se svým týmem až do jeho finále.


Global Management Challenge je největší soutěž na světě v oblasti simulace strategie řízení společnosti, které se účastní více než 500 000 studentů vysokých škol a manažerů společností z celého světa. Tým studenta 3. ročníku NEWTON College Patrika Schwarze vyhrál slovenské národní kolo, a postoupil tak do prestižního celosvětového finále, kde se mezi sebou utkají jen vítězové jednotlivých zemí.

 

Slovenského národního kola se zúčastnilo 72 tří až pětičlenných týmů, které dostaly status virtuální firmy s určitým počtem zaměstnanců a výškou kapitálu. Po dobu 6 měsíců museli každý týden udělat jedno manažerské rozhodnutí (od zpracování informace až po plánování a rozvoj finálních strategií), tak aby dosáhli nejvyšší ceny za akcii  a nejlepšího tržního postavení své firmy na základě dosaženého zisku.

 

Mezinárodní finále proběhne v rumunské Bukurešti již 16. – 19. 4. 2013, takže celá naše škola drží pěsti, aby tento tým dosáhl cíle, který si předsevzal. Tedy jak říká Patrik Schwarz: „Do Bukurešti ideme s cieľom umiestniť sa medzi TOP 8 najlepšími tímami z celého sveta“.

 

Reportáž z vyhlašování vítězů naleznete pod těmito odkazy:

 

TA3:

http://www.ta3.com/clanok/1017438/studenti-si-mohli-otestovat-manazerske-zrucnosti-v-sutazi.html

 

STV:

http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?date=2013-04-04&id=52925&playerType=

 

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email