Vědeckopopularizační seminář: Harmonizace fiskální a sociální politiky v EU

30. května 2012

V květnu 2012 proběhl další z řady vědeckopopularizačních seminářů pořádaný Institutem evropské integrace na NEWTON College. Jeho tématem byla harmonizace fiskální a sociální politiky v EU.


 

Cílem semináře bylo účastníky seznámit s:

     - problémy současné krize a budoucností eurozóny

     - novými opatřeními otevírajícími cestu k fiskální a hospodářské unii v EU

     - připraveností a ochotou členů EU po takové cestě jít

 

Přednášejícími na semináři byli vědečtí pracovníci Institutu evropské integrace NEWTON College – ředitel Institutu Jiří Malý, Karel Mráček, Ivana Dostálová a Petr Wawrosz. Vystupujícími hosty semináře byli i další ekonomičtí odborníci věnující se krizi v eurozóně, ale i ve světové ekonomice v posledních několika letech – Milan Šikula, ředitel Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd, a Jan Mládek, předseda představenstva FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia, a stínový ministr financí za ČSSD.

 

Seminář se opět konal v krásných, historických prostorech Moravského zemského muzea. Přednášky na semináři si přišli poslechnout studenti a zaměstnanci NEWTON College i dalších vysokých škol a institucí. V průběhu semináře se mezi přednášejícími a posluchači několikrát rozeběhla živá a obsáhlá diskuse, která podtrhla aktuálnost tématu semináře i otázky a nejistoty, které ohledně širších důsledků a možností řešení současné krize eurozóny existují.

 

Celá série vědeckopopularizačních seminářů je realizována v rámci projektu Podpora šíření poznatků výzkumu evropské integrace (reg. č. CZ.1.07/2.3.00/09.0128), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Podrobnosti o projektu, jednotlivých seminářích a jejich výstupech jsou k dispozici na webových stránkách www.eu-vyzkum.eu.

 

 

 

 

Zpět Vytisknout stránkuRychlý
dotaz
Co pro vás
chystáme
Novinky na
email